Polák je zpátky. Není třeba se šetřit, jsem starý a tělo už nic nevydrží, říká

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Zkušený obránce a kapitán Roman Polák po víc než měsíční pauze od zranění v Litvínově zase naskočil do extraligového kolotoče, Vítkovicím pomohl k důležité výhře 5:3 nad Pardubicemi.

Hokejista sezony

„Začali jsme trošku pomaleji a nebyli tak aktivní, ale od druhé třetiny se to zlepšilo. Dost jsme chodili do přečíslení, drželi se v jejich pásmu na puku a dobře bruslili, z čehož pramenily jejich fauly. Využili jsme dvě přesilové hry, a to nás nakoplo,“ hodnotí Roman Polák.

Obě početní výhody zužitkoval snajpr Dominik Lakatoš, který nejdřív srovnával na 1:1 a pak dal důležitý gól na 3:2. A taky krásný. „Křičel jsem, že nikdo nestojí před brankou... Ale nikdo tam stát nemusel, sám bych tam nestál. Strašná rána, vymetl to krásně,“ pokyvuje.

Vítkovice se v přesilovkách zvedají. Polák si uvědomuje, že tradičně budou klíčovým aspektem případného úspěchu v blížících se vyřazovacích bojích. „Speciální týmy jsou strašně důležité. Když nám přesilovky i oslabení půjdou, tak jedině dobře,“ říká 34letý obránce.

Na ledě strávil přes dvacet minut, rozdal hned čtyři hity, další tři střely zblokoval a potvrzoval pověst velkého bojovníka. Zraněné tříslo nešetřil. „Šel jsem do všeho naplno. Zkoušet jsem nic nemusel, protože už jsem starý a tělo už nic nevydrží. Není třeba se šetřit.“

Třináctizápasová pauza na něm nebyla znát. „Cítil jsem se dobře. Dal jsem si i pár tréninků s týmem, což mi hodně pomohlo. Do konce základní části máme ještě dva zápasy. To by k tomu, abych se ještě víc rozehrál a zase dostal do sebe tu pohodu, mělo stačit,“ má jasno.

Sestřih utkání

Předkolo play off odstartuje už příští středu. Desáté Vítkovice vy se v něm aktuálně střetly právě se sedmými Pardubicemi, kterým předtím třikrát podlehly. „Jsme si toho vědomi, že to může být náš soupeř, taky jsme k tomu tak přistupovali,“ přiznává po výhře 5:3.

Ostřílený zadák však dobře ví, že ve vyřazovacích bojích se všechno maže. „V play off je všechno jinak. Nedíváme se na to, koho můžeme, nebo nemůžeme potkat. Hrajeme tak, abychom vyhrávali zápasy. A až dostaneme soupeře, tak se na něj připravíme,“ zakončuje.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz