Velký obrat! Němec do Sparty nepůjde, v Kometě pokračuje také Vincour

Foto: Roman Kantor, hc-kometa.cz

Oba se minulý týden ocitli mimo hru, Ondřej Němec a Tomáš Vincour dostali od Libora Zábranského coby majitele Komety pokyn, aby si hledali jiné angažmá. Ale nakonec je všechno jinak! V brněnském klubu pokračují, zapojili se do tréninku a jsou k dispozici pro dnešní duel se Spartou.

Aplikace Tipsport extraligy

Jde o poměrně nečekané vyústění celé situace, před několika dny se zdál být odchod obou zkušených hokejistů z Komety jasný. Libor Zábranský se původně rozhodl dát příležitost mladším hráčům. Němcovi a Vincourovi skončí po sezoně smlouvy a boss Komety uvedl, že spolupráci nemíní prodloužit.

„Oba odvedli pro Kometu spoustu skvělé práce. Měli velký podíl na medailích. Považoval jsem i díky tomu za naprosto fér, aby znali můj postoj a názor už teď před koncem přestupního termínu, že jim řeknu stav věcí. A ten je jednoduchý – další smlouvu Kometa nenabídne. Chci se podívat na výkonnost mladých kluků a teď vás v sestavě nevidím,“ řekl Zábranský v pondělí na klubovém webu.

Foto: Ivo Dostál, hc-kometa.cz

Oba hráči tedy prostřednictvím svého agenta Vladimíra Vůjtka řešili další budoucnost. U Vincoura panovaly otazníky, mluvilo se například o Motoru, v případě Němce všechno směřovalo k přesunu do Sparty. Vedení Pražanů mělo zájem, zdálo se, že mistr světa 2010 uskuteční stěhování hlavního města.

Ale nakonec k tomu nedošlo, zkušený bez zůstává. „Ondra je v širší nominaci na páteční zápas. Čekáme na výsledky testů, které musíme pravidelně podstupovat, ráno budeme moudřejší a rozhodneme o sestavě,“ řekl pro iDnes.cz Libor Zábranský. V Kometě pokračuje rovněž Tomáš Vincour.

Uvidíme, nakolik tahle skutečnost ovlivní další případné změny před uzávěrkou přestupního termínu. Libor Zábranský nevylučoval zájem o Petera Tršku, jenž nedávno skončil ve Vítkovicích. Ale po návratu Němce do kádru je mezi beky na výběr, Brňané navíc minulý týden získali výměnou za Luboše Horkého kanadského obránce Rhetta Hollanda.

Aktuální kádr HC Kometa Brno

Brankáři:
Pavel Jekel, Lukáš Klimeš, Karel Vejmelka.

Obránci:
Michal Barinka, Tomáš Bartejs, Ralfs Freibergs, Michal Gulaši, Rhett Holland, Daniel Kowalczyk, Filip Král, Radek Kučeřík, Jan Mlčák, Ondřej Němec, Stanislav Svozil, Petr Zámorský.

Útočníci:
Dávid Bondra, Jakub Brabenec, Filip Dvořák, Adam Gajarský, Petr Holík, Jakub Klepiš, Michal Kunc, Silvester Kusko, Jakub Malý, Peter Mueller, Vojtěch Němec, Karel Plášek, Daniel Rákos, Peter Schneider, Vojtěch Střondala, Jan Süss, Matěj Svoboda, Tomáš Šoustal, Jakub Valský, Tomáš Vincour, Martin Zaťovič.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz