Další prohra, navíc se zranil Pech. Podstoupí operaci, zní z Motoru

Foto: Jakub Šustr, hc-olomouc.cz

České Budějovice vstoupily do letošní sezony dobře, však z prvních sedmi zápasů hned pětkrát slavily. Ale od 5. října vyhrály jen jednou. A teď navíc přišly v Olomouci o klíčového hráče kvůli zlomenému kotníku.

Hanáci si na vlastním ledě poradili s Jihočechy 5:2, Motor ale ztratil místo bodů i velkého lídra útočných řad. Lukáš Pech pár minut před koncem spadl u mantinelu na led.

A nebyl to vůbec pěkný pohled, 40letého útočníka (letos 1+3) zdravotníci pak odnášeli na nosítkách.  

„Je to nepříjemné, nechcete vidět kamaráda nebo i protihráče, jak se svíjí v bolestech,“ měl jasno po utkání budějovický bek Pavel Pýcha

Celá situace od času 1:51:30

„Byl to normální souboj, olomoucký hráč ho dohrál, přistrčil. Když Lukáš dopadl, tak si přisedl kotník. Podle emocí na ledě to bude asi vážnější, ale podrobnější informace nemám,“ komentoval asistent trenéra Jiří Hanzlík. 

„Je to špatně, měl by to být jeden z našich klíčových hráčů. Je to ztráta,“ líčil Hanzlík na tiskové konferenci. 

„Když Lukáš dopadl, tak si přisedl kotník. Je to špatně, měl by to být jeden z našich klíčových hráčů. Je to ztráta."

Však Motor se v posledním měsíci trápí. A teď taková ztráta Pecha, který byl loni nejlepším nahrávačem v celé lize? Chybět bude nejspíš dlouhou dobu. 

Den po utkání se k Pechovi vyjádřil sportovní manažer Českých Budějovic. „Pecháček má zlomený kotník. Je v budějovické nemocnici, kde dnes podstoupí operaci,“ oznámil Jiří Novotný pro iDnes.cz. 

„Pecháček má zlomený kotník. Je v budějovické nemocnici, kde dnes podstoupí operaci."

Naopak Olomoučtí byli po utkání ve skvělé náladě – napravili porážku na Kladně a posunuli se na 11. pozici.

Plášek už pálí za Olomouc. Je schopný hrát ještě daleko lépe, říká Tomajko

V nedělním utkání se trefil poprvé po návratu ze zámoří Karel Plášek, který povedenou střelou využil početní výhodu. Ve druhém utkání v letošní sezoně se tak zapsal mezi střelce.  

„Na Kladně to od něj bylo trošku rozpačitý, tak jak celé mužstvo. Proti Motoru hrál dobře, řešil správně situace s pukem a gól je pro něj třešnička. Byl silný na puku, zbytečně nevyhazoval kotouče a v tom je jeho největší síla,“ pravil olomoucký kouč Jan Tomajko. 

„Jeho ofenzivní schopnosti jsou opravdu výborný. Myslím si, že ještě nehraje na svých 100 procentech. Ještě má rezervy a je schopný hrát daleko líp,“ zamyslel se po výhře 5:2.

„Nemáme na co čekat, každá ví, jak tabulka vypadá. Tlačili jsme se do brány, měli jsme dobrý začátek. Ve druhé třetině byl chvíli výpadek, ale Budějovice to naštěstí nepotrestaly. Vrátili jsme se pak do toho, a nakonec jsme to výborně odbojovali,“ hodnotil duel samotný Plášek. 

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz