Do finále i se Ščotkou! Češi ho dopsali na soupisku místo Fleka

Jan Ščotka | Foto: Markéta Křížová

Češi těsně před finálovým zápasem se Švýcary dělají změnu na soupisce: nemocného útočníka Jakuba Fleka nahradí v pětadvacetičlenném kádru obránce Jan Ščotka.

„Vzhledem k tomu, že Jakub Flek kvůli onemocnění nemůže pokračovat v turnaji, byl během dopoledne zahájen proces jeho nahrazení na české zápasové soupisce jiným hráčem," popisuje v tiskové zprávě manažer české reprezentace Milan Hnilička.

„Lékařská komise mistrovství světa vše potvrdila ve zrychleném režimu a díky tomu jsme na českou soupisku mohli dopsat obránce Jana Ščotku, který tak může nastoupit do dnešního finále proti Švýcarsku,“ dodává Hnilička.

„Jakub Flek kvůli onemocnění nemůže pokračovat v turnaji."

Češi reagují dopsáním brněnského zadáka na disciplinární trest Jana Rutty, který do souboje o zlato zasáhnout nemůže. Otazník navíc visí nad startem Jakuba Krejčíka, jenž po údajné zlomenině nosu čeká na verdikt lékařů.

Do finále určitě nezasáhne Jakub Flek, jenž vinou nemoci přišel už o předešlé play off bitvy s USA a Švédskem. K medaili (ať už bude jakákoliv) přispěl dvěma góly v sedmi utkáních.

„Lékařská komise mistrovství světa vše potvrdila ve zrychleném režimu."

Osmadvacetiletý Ščotka se dosud v Praze připravoval ve speciálním režimu jako náhradník, nyní může naskočit do finále. Zůstává otázkou, zda bude proti Švýcarům sedmým obráncem, či zda nahradí zraněného Krejčíka v prvních třech obranných dvojicích.

Česká soupiska na mistrovství světa

Brankáři: 
Lukáš Dostál (Anaheim, NHL), Petr Mrázek (Chicago, NHL), Karel Vejmelka (Utah, NHL).

Obránci: 
Michal Kempný (Sparta Praha), Radko Gudas (Anaheim, NHL), Jan Rutta (San Jose Sharks, NHL), Tomáš Kundrátek (Třinec), Libor Hájek (Pardubice), Jakub Krejčík (Sparta Praha), David Špaček (Iowa, AHL), Jan Ščotka (Brno).

Útočníci: 
Ondřej Beránek (Karlovy Vary), Matěj Stránský (Davos, SWI), David Kämpf (Toronto, NHL), Roman Červenka (Rapperswil, SWI), David Tomášek (Färjestad, SWE), Jáchym Kondelík (České Budějovice), Ondřej Kaše (Litvínov), Dominik Kubalík (Ottawa, NHL), Ondřej Palát, (New Jersey, NHL), Lukáš Sedlák (Pardubice), Daniel Voženílek (Třinec), Martin Nečas (Carolina, NHL), David PastrňákPavel Zacha (oba Boston, NHL).

Závěrečný program MS 2024

Neděle 26. května – zápas o 3. místo:
15:20 Švédsko – Kanada

Neděle 26. května – finále:
20:20 Švýcarsko – Česko

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz