PECKA pro 2. ligu! Po dlouhém zranění se v ní rozehraje Lukáš Pech

Lukáš Pech | Foto: Petr Tibitanzl, hcmotor.cz

Interesantním tahem narušil v pátek odpoledne klid reprezentační přestávky druholigový Chomutov. Do konce sezony může v rámci hostování využít veterána Lukáše Pecha, kmenový hráč Českých Budějovic o dvě patra níž dožene zápasovou praxi po zdravotních problémech s kotníkem.

„Lukáš dlouho marodil, což byl důvod, proč jsme se zveřejněním jeho získání čekali, protože jsme nevěděli, jestli mu zdraví dovolí v této sezoně ještě hrát,“ upřesňuje sportovní manažer a trenér Martin Pešout na klubovém webu.

Piráti totiž pakt s Motorem dotáhli už před koncem kalendářního roku. Pech si na konci října při utkání s Olomoucí zlomil kotník a původní odhady hovořily nejméně o několikaměsíční rekonvalescenci.

„Teď už přišla doba, kdy může hrát, tak jsme se domluvili, že za nás nastoupí. Hodí se to vzhledem k marodce v našem útoku a Lukáš zjistí, jak na tom je i směrem k Českým Budějovicím,“ dodává Pešout.

Obě strany se dohodly na tom, že naskočí už do sobotního klání v Letňanech. „Zatím je v plánu jeden start, po kterém uvidíme, jak se bude Lukáš cítit a jak se situace vyvine dál,“ informuje Pešout.

Dál bude záležet i na vedení Českých Budějovic. Pokud si Pecha vytáhne do extraligy, tak chomutovská výpomoc skončí posledním zápasem nadstavby. Podle druholigových regulí by do play off zasáhnout nemohl.

„Teď už přišla doba, kdy může hrát, tak jsme se domluvili.“

Ale nepředbíhejme... Pro třetí nejvyšší soutěž znamená angažmá kreativního harcovníka vítané oživení. V dresu Pirátů se kromě toho potká s další význačnou extraligovou osobností Viktorem Hüblem.

Pech před zraněním stihl za Motor jen třináct duelů, ve kterých vstřelil jeden gól a přidal tři nahrávky. Mezi tuzemskou elitou posbíral celkem 1 067 startů za Karlovy Vary, Spartu a České Budějovice.

Soupiska Pirátů Chomutov

Brankáři: Martin Altrichter, Richard Běhula, Ondřej Kufa, Michael Petrásek.

Obránci: Jakub Březák, Jan Česnohlídek, Filip Eliáš, Ondřej Filip, Radek Havel, Matěj Hora, František Hynek, Patrik Kadeřávek, Marek Malcovský, Vít Seemann, Petr Ulrych, Jakub Váchal, Richard Záruba.

Útočníci: Petr Eret, Viktor Hübl, Jakub Chrpa, Šimon Klobouček, Tomáš Koblížek, Milan Kostourek, František Lukeš, František Mála, David Putz, Alexandr Remeš, Jan Rindoš, Martin Starý, Lukáš Stehlík, Jan Svoboda, Tadeáš Svoboda, Martin Tůma, Jakub Veselý, Jan Vostiňák, Jakub Zajíček, Lukáš Pech.

Lukáš Pech.

Lukáš Pech. | Foto: Petr Tibitanzl, hcmotor.cz

„Užijte si hokejové MS s Tipsportem! Stačí jen začít, získat 500 Kč zdarma a hrát soutěže o ceny za 33 milionů!“

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz