Třinci pomohla debata i nepřátelské prostředí. 2:2? Výhoda i past, tuší Král

Třinecký gólman Jakub Král ve 3. zápase finále ELJ | Foto: Roman Kantor, hc-kometa.cz

Junioři Třince odjížděli po druhém utkání finálové série do Brna se ztrátou 0:2 na zápasy. Výkony Ocelářů nebyly nikterak přesvědčivé, Kometa byla v prvních dvou střetnutních lepší. Jenže na jihu Moravy jako by nastoupil úplně jiný tým. Třinec oba venkovní zápasy vyhrál, soupeře k ničemu výraznějšímu nepustil a když už bylo třeba, mohl se spolehnout na gólmana Jakuba Krále.

Jakube, co se v Brně oproti domácím zápasům změnilo?
Po dvou zápasech doma jsme si sedli a řekli si, že takhle hrát nemůžeme. Ty první dva domácí zápasy nebyly z naší strany vydařené víceméně v ničem. Hlavním rozdílem ale byla bojovnost. Myslím si, že tady v Brně jsme zápasy více odmakali, měli jsme více zblokovaných střel, a to rozhodlo.

Na změnu jste měli jen dva dny. Jak to u vás vypadalo?
Nebylo tam nic extra, měli jsme dva klasické tréninky, abychom se víc naladili. Víceméně to ale bylo o práci mimo led. Museli jsme si vyříkat, co chceme a nechceme hrát, co chceme zlepšit. Nikdo nechtěl, abychom sem jeli na dva zápasy, které vypadaly stejně jako v Třinci. To bychom pak jeli hodně rychle domů.

„Snažil jsem se od toho všeho oprostit a věnovat se hlavně sám sobě, nekoukat na nikoho okolo.“

Jak to prožíváte vy osobně?
Vím, že ty první dva zápasy z mé strany asi úplně povedené nebyly. Bylo to hodně těžké na psychiku. Myslím si, že mi v tomto hodně pomohli kluci v kabině, hodně mi pomohl i táta. Snažil jsem se od toho všeho oprostit a věnovat se hlavně sám sobě, nekoukat na nikoho okolo. Věděl jsem, že v Brně bude vysoká návštěva, kde budou všichni proti nám. Paradoxně si ale myslím, že nám to naopak pomohlo. Zlepšení bylo znatelné a myslím si, že do dalších zápasů nám to jen pomůže.

Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

Jak se vám hrálo před takovou návštěvou?
Bylo to skvělé. Myslím si, že i doma jsme všichni čekali, že by mohlo přijít víc lidí. Když ale byla takhle celá hala proti nám, tak nám to jenom pomohlo. Nebyli jsme pod žádným tlakem, víceméně všichni nám přáli, aby se nám to nepovedlo. Bylo to skvělé. A když celý stadion zpívá, je to něco neuvěřitelného. Možná už se nám to nikdy nepoštěstí, takže si toho vážíme.

Hodně důležitý byl hned třetí zápas, protože je rozdíl, zda je série 1:2, nebo 0:3 na zápasy. Jak jste k tomu přistoupili?
Byl to důležitý zápas hlavně z toho důvodu, že skóre bylo dlouho 0:0. Byla tam tendence být víc nervózní, nevěděli jsme. My jsme ale měli dobré dvě minuty, během kterých jsme dali tři góly, což nás trochu uklidnilo. Bohužel to dopadlo tak, že nás to uklidnilo až moc a v závěru jsme dostali gól na 3:3. Ukázali jsme ale svou sílu, protože hned po inkasovaném gólu jsme ještě v poslední minutě dokázali rozhodnout. Myslím si, že to nás i nakoplo do dalšího zápasu.

Jak jste prožíval závěr tohoto zápasu?
Po gólu na 3:3 to byl hodně nepříjemný pocit. Takovou věc nechce nikdo zažít. Musím ale pochválit všechny kluky, protože bojovali celý zápas. A myslím si, že i za to se nám to vrátilo. Zasloužili jsme si dát hned z další akce gól, ta euforie byla velká. Hodně nám to pomohlo.

Ve čtvrtém zápase už jste si vedení pohlídali. Jaká témata byla v kabině?
Řešili jsme, že je to víceméně o tom, hrát stejně jako ve třetím zápase. Všichni jsme samozřejmě měli před sebou to druhé domácí utkání, které jsme brali jako negativní příklad. Teď už jsme ale měli i pozitiva, která jsme chtěli prodat. To, že jsme hodně rychle prohrávali, bylo nepříjemné, ale už ten obrat nám dodal sílu na závěr zápasu. Věděli jsme, o co hrajeme. Chtěli jsme jet domů za stavu 2:2, a to nás hnalo kupředu.

Foto: Roman Kantor, hc-kometa.cz

Také vy jste tým v důležitých situacích podržel. Jaký máte pocit ze svého výkonu?
Po prvních dvou zápasech, kdy jsem se necítil perfektně, byla tohle výborná vzpruha. Nejde to ale jenom za mnou. Za oba zápasy musím pochválit kluky přede mnou, kteří zblokovali strašně moc střel a hodně mi pomohli.

Podařilo se vám z 0:2 srovnat na 2:2. Může to být do dalšího zápasu psychická výhoda?
Určitě to pro nás může být výhoda, ale taky to pro nás může být ta největší nevýhoda. Teď jde o to, abychom si z toho vzali to, co si vzít máme. A abychom nebyli moc nahoře, ale drželi se nohama na zemi. Víme, že s nimi můžeme vyhrávat a můžeme to zvládnout.

Vracíte se zpátky do Třince, kde se vám ale první dva duely úplně nepovedly…
Teď hrajeme doma a budeme doufat, že nám to na malé hale, kde hrajeme celou sezonu, vyjde. Samozřejmě ale Brno vedlo 2:0, teď je to 2:2 a přijedou s tím, že musí zabrat, takže to jednoduché určitě nebude. Nesmíme je k ničemu pustit.

A-týmu se v uplynulých dnech povedl historický obrat, čerpáte od nich motivaci?
Určitě ano. Áčko hraje výborný hokej, hlavně v play off. Mají to najeté, ví, co mají hrát. Ne náhodou vyhráli tolik titulů v řadě. Trenéři nám k tomu určitě něco říkali a říkají, chodíme se na ně dívat. Bereme si z toho hodně a určitě je to pro nás nejlepší motivace, jaké může být.

„Užijte si hokejové MS s Tipsportem! Stačí jen začít, získat 500 Kč zdarma a hrát soutěže o ceny za 33 milionů!“

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz