V Dynamu nechtěný, teď Říčka poznává Brno. Vázne tu doprava, usmívá se

Robert Říčka | Foto: Michal Dědič, hcdynamo.cz

Zlín, Sparta, Pardubice a teď Kometa. Robert Říčka si jde do Brna spravit chuť, po konci v Dynamu mu na jazyku zůstala hořká pachuť. Není tu pro tebe místo! Něco takového mu asi naznačil kouč Marek Zadina. V play off nakoukl jen do dvou zápasů a neměl jediný bod.

O roli v novém mančaftu se zatím bavit nechtěl, variant se nabízí hned několik. 34letý útočník je pravák a jeden výrazný Kometu opustil – Steve Moses. Nejednalo by se sice o výměnu kus za kus, ale když mu jižní Morava sedne, mezeru by zalepit mohl.

Alternovat může i na centru, tam má ale Kometa první dvě místa obsazená nejspíš Cingelem a Marcinkem. Zálusk na podobný flek si dělají i další jména. Těžko říct, kam trenérský štáb už bez Jaroslava Modrého letní posilu vmáčkne.

O vašem přestupu se vědělo dlouho dopředu. Mělo to vliv na práci v Pardubicích?
S Brnem jsem se samozřejmě domluvil už dřív než po konci sezony. V Pardubicích to ztroskotalo na podmínkách smlouvy, takže jsem zjišťoval, jaké jsou možnosti, a Brno projevilo zájem. Jsem rád, že jdu zase do klubu, který má ambice. Jestli to mělo vliv, nebo ne, těžko říct. Už je to pro mě historie, spíš se soustředím na novou sezonu.

„Jsem rád, že jdu zase do klubu, který má ambice."

Necítil jste se v Dynamu trochu nevyužitý?
První rok byl skvělý, ale potom se udělaly ty velké nákupy a moje role se trošku změnila. I tak si ale myslím, že jsem tam měl dobré sezony, akorát ten konec mi to dělá hořké. Play off jsou zápasy, které chcete hrát, i když víte, že po sezoně měníte klub. Nebylo jednoduché to sledovat z tribuny.

Bavili jste se o tom, jakou roli v Brně dostanete?
Zatím jsme to neřešili. Už jsem v extralize nějaký rok, takže si myslím, že vědí, co vzali za hráče. Budu se snažit být platný a mít dobrý pocit ze svojí hry. Do sezony je ještě dost času, takže na nějakou debatu s trenéry bude čas. I když telefonáty ještě s panem Modrým jsem měl, teď se to ale změnilo a je to čerstvé.

V Pardubicích jste ukázal, že dokážete dát přes dvacet gólů. A Kometě by se hodil nový střelec…
V zakončení si věřím. Je to moje zbraň a silná stránka. Budu se o to snažit i tady a nějaký ten gól se ode mě samozřejmě čekat bude. Uvidíme, jak se to složí, snad budu platný.

„Bylo to překvapení pro nás i pro veřejnost. Já jsem ale rád, jak to nakonec dopadlo. Těším se až vypukne sezona."

Je pro vás šok, že trenér Modrý skončil?
Ano, nějaké tři týdny zpátky jsme si ještě volali. Bylo to překvapení pro nás i pro veřejnost. Já jsem ale rád, jak to nakonec dopadlo. Těším se, až vypukne sezona.

Máte za sebou angažmá na Spartě a v Pardubicích, tam je velký tlak. Stejně tak i v Kometě. Berete to tak, že už jste si zvykl?
Souhlasím. Už jsem si něčím prošel. Jsou různá období, někdy hrajete hodně, někdy míň. Naučil jsem se pracovat i s menším ice timem. Je výhoda, že už jsem zkušenější a vím, co od takového klubu s velkou konkurencí čekat. Vždycky hraje nejvíc ten, kdo má nejlepší formu.

„Přiznám se, že jsem šel docela do neznámého prostředí. V podstatě znám dobře akorát Očka, se kterým jsem tři roky hrál ve Zlíně."

Z velkých klubů vám už chybí jen Třinec…
No, já už moc dopředu nekoukám. Jsem tady krátce, asi čtvrtý týden. Jsem rád, že už tady jsem na letní přípravu – poznám organizaci, kluky a trenéry. Zase je to takový impulz v kariéře a v životě. Strašně jsem se na to těšil.

Máte v Kometě nějakého dobrého kamaráda?
Přiznám se, že jsem šel docela do neznámého prostředí. V podstatě znám dobře akorát Očka (Zdeňka Okála, pozn. red.), se kterým jsem tři roky hrál ve Zlíně. Tomáše Rachůnka jen tak okrajově, jinak se známe samozřejmě jako protihráči. Už jsem tady měsíc a pomalu kluky poznávám, zatím se cítím výborně.

Robert Říčka na letní přípravě, vlevo kondiční trenérka Hana Bubníková

Robert Říčka na letní přípravě, vlevo kondiční trenérka Hana Bubníková | Foto: Vít Golda, hc-kometa.cz

Probíhá letní příprava. Na vás je znát, že jste hodně zhubnul, je to tak?
Já už jsem asi tři čtyři roky zpátky šel nějakých pět kilo dolů a snažím se přizpůsobit modernímu hokeji. Je to hodně o rychlosti a pohybu, takže jsem se musel trošku vyprofilovat. Hokej se takhle vyvíjí, už to nehrají nějací 120kiloví hráči, až na pár výjimek. Myslím, že je to výhoda. Od té doby, co jsem shodil, mi vzrostla výkonnost. Teď už to držím a fyzicky se cítím výborně. Taky už mám nějaký věk a musím se víc starat o tělo.

Jak jste Kometu vnímal na dálku?
Ještě když jsem byl na Spartě, tak to byly skvělé zápasy. Je to největší rival. Ať už v Praze, nebo v Brně, to vždycky stálo za to. I s Pardubicemi to tady bývalo bouřlivé. Moc se těším, že teď ty lidi budu mít na svojí straně. Byl to jeden z aspektů, které mě sem přilákaly. Lidi v Brně tím žijí a o to víc to hráče baví.

„Bydlíme s manželkou v Komíně. Poznáváme město a zatím se nám tady líbí. Akorát doprava občas pokulhává."

Co říkáte na tvořící se tým? Někteří hráči se vracejí, zatím to vypadá hlavně na zkušenosti...
Někdo může říct, že máme starší tým, ale v Pardubicích jsme měli to samé a hráli jsme nahoře. Nemyslím si, že by to byla nějaká nevýhoda. Ba naopak, ta zkušenost je v klíčových zápasech znát. Jsou tady i nějací mladší kluci, takže věřím, že se to úspěšně namixuje.

Už jste se v Brně usadil?
Ano, v květnu jsem se přestěhoval. Bydlíme s manželkou v Komíně. Poznáváme město a zatím se nám tady líbí. Akorát doprava občas pokulhává. (smích) Rychle jsem zjistil, že si člověk musí dát ráno rezervu, když jede na trénink. Mám nějaké zázemí v Praze a ani tam to není moc daleko.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz