Zopakovat úspěch je těžší, klukům jsem poděkoval, říká Hamrla. Čeká odchody

Foto: hokejvyskov.cz

Vyškov má za sebou další parádní sezonu ve 2. lize. Jihomoravané opět dokráčeli až do semifinále, což je pro ně v konkurenci řady větších a movitějších klubů velmi dobrá vizitka. „Chceme pokračovat v naší filozofii a dávat prostor mladým hráčům,“ říká majitel klubu Robert Hamrla, který zároveň mluví o odchodech nebo zájmu fanoušků.

Ještě minutu před koncem to vypadalo, že semifinálovou sérii dokážete vrátit do Chomutova, pak ale přišel bolestivý direkt. Těžký konec sezony, že?
Bohužel ano, udělali jsme maximum pro to, abychom semifinále ještě prodloužili, kluci jeli na krev. Ale takový je prostě sport, někdy přináší i tahle kruté okamžiky. Nejvíc mě to mrzí vůči Dominiku Šarmanovi, ten dostal v letošním play off svou první šanci, kdy stál mezi tyčemi od začátku. 59 minut dokázal Chomutov držet na uzdě, pak ale dostal během 52 vteřin dva góly, v prodloužení třetí... Škoda.

Rozhodla větší zkušenost soupeře?
Určitě, chomutovský tým je s ohledem na zamýšlený postup do Chance ligy skvěle postavený. Musím říct, že ať už se jim ve finále postaví kdokoliv, bude to s nimi mít velmi těžké. Chomutov funguje na top úrovni, ať jde o zázemí, práci s fanoušky… Když jsme tam přijeli my, přišly na nás dva tisíce lidí. Naši kluci dosáhli postupem do semifinále svého aktuálního maxima.

Zmiňujete vysoké chomutovské návštěvy, přičemž řada vašich hráčů ještě v takové kulise nehrála. Byl to limitující faktor?
V úvodních dvou třetinách prvního zápasu určitě, tam jsme byli zaskočeni. Nakonec jsme prohráli 1:3. Druhý zápas se nám po výsledku 1:8 vůbec nepovedl. Takže ano, bylo to pro nás těžké, ale sportovně je třeba uznat, že Chomutov si vítězství a postup zasloužil. Měli nad námi navrch.

„Chomutov si vítězství a postup zasloužil, měl nad námi navrch.“

Mimochodem – s trenérem Martinem Pešoutem se dobře znáte, prožívali jste sérii o to víc?
Jasně, jsme dobří kamarádi. Martin za námi po zápasech přišel na hotel, pokecali jsme… Stejně tak mi ukázal zázemí chomutovské arény, kde je třeba říct, že by fakt slušela extraliga.

Vyškov každopádně postupem do semifinále zopakoval své loňské maximum, takže u vás musí panovat spokojenost, ne?
Přesně tohle jsem po posledním zápase řekl klukům v kabině. Víte, zopakovat úspěch je vždycky těžší, my navíc letos měli k dispozici dva mladé gólmany, kteří dospělou kariéru teprve začínají. Nebylo to pro ně jednoduché, ale zvládli to a zdá se, že minimálně jeden z nich přesídlí – stejně jako někteří další hráči - do vyšší soutěže, což je pro nás odměna.

Hokej Vyškov

Hokej Vyškov | Foto: Karolína Vencovská, bkhb.cz

A zároveň starosti navíc…
Tak to neberu, znáte naši filozofii… Jsme klub postavený na zelené louce, který chce dávat příležitost mladým hráčům a těší nás, když si svými výkony řeknou o vyšší soutěž. V téhle vizi chceme pokračovat, plán pro příští rok je takový, že seženeme minimálně další čtyři mladíky z okolních klubů. Ať už to bude Brno, Olomouc nebo Zlín.

„Zdá se, že minimálně jeden gólman a někteří další hráči skončí ve vyšší soutěži."

Příchod zkušenějších hráčů neplánujete?
Není to tak, že bychom vyloženě šli po třicátnících. Máme Tomáše Komínka, Tomáše Žižku… Hlavně v případě Tomáše Žižky záleží na tom, jak se rozhodne. Pokud mi řekne, že končí, sedneme si a zkusíme sehnat adekvátní náhradu.

Máte signály?
Zatím ne, během léta se spojíme a uvidíme.

„Z okolních klubů chceme sehnat minimálně čtyři mladíky.“

Napadá mě, kam vlastně hokejový Vyškov posunout dál? Chance liga v plánu asi není a stará známá pravda říká, že z vrcholu vede cesta jen dolů…
Může se stát, že po dvou semifinále nepostoupíme ani do play off, ale náš cíl je pořád stejný – hlavně nesestoupit a dobře pracovat s mladými hráči. Mimochodem, pokud by kluci letos postoupili do Chance ligy, přišli by si na krásné peníze. Z hecu jsme jim vypsali velmi tučnou prémii.

Foto: hokejvyskov.cz

Pak ale musíte být svým způsobem rád, že nakonec není třeba ji vyplácet, co?
Nebyl by v tom problém, peníze jsme měli předem zajištěné. Chci tím poukázat na skutečnost, že i když primárně pracujeme s mladými hráči, chceme vítězit.

Co fanoušci? Pro regionální televizi jste před startem play off řekl, že návštěvy by mohly být vyšší…
Ano, v play off se návštěvy sice zvedly, ale to je běžný jev v každém klubu. Potřebujeme hlavně, aby fanoušci chodili během základní části. Snažíme se pro ně dělat maximum, byly zavedeny nové přestávkové soutěže, rozšířili jsme sortiment fanshopu, zlepšili nabídku bufetu… Věřím, že je otázkou dvou až tří let, kdy budeme mít našich zhruba 550 míst zaplněných každý zápas.

„Zavedli jsme nové přestávkové soutěže, rozšířili sortiment fanshopu i nabídku bufetů.“

Permanentky zavádíte?
Před touto sezonou jsme je nabízeli poprvé a zájem nebyl takový, jaký bych si představoval. Věřím ale, že v budoucnu dojde ke zlepšení. Základem je, abychom předváděli dobrý hokej.

Vzrůstající tendenci výkonnosti má ve Vyškově i fotbal. Bavíte se o společných plánech, jak oslovit fanoušky?
Tahle jednání probíhala už loni, kdy náš hokejový klub vznikl. Účastnili jsme se jich my jakožto hokej, fotbal a ragby, které je ve Vyškově taky na vysoké úrovni. Představitelé fotbalu chtěli, abychom měli společných 1000 permanentek, což my nemůžeme splnit, protože kapacita zimního stadionu je 550 míst.

„Užijte si hokejové MS s Tipsportem! Stačí jen začít, získat 500 Kč zdarma a hrát soutěže o ceny za 33 milionů!“

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz