Zvučná posila pro Prostějov: podepsal Kindla

Denis Kindl | Foto: Jakub Šustr, lhkjestrabi.cz

Útočník Denis Kindl po odchodu ze Zlína zamířil k prvoligové konkurenci, jako novou posilu ho ve čtvrtek ráno představil ambiciózní Prostějov. Délka kontraktu zveřejněna nebyla.

„Je to kluk, který své spoluhráče i trenéry nikdy nezklame," povídá o čerstvé akvizici prostějovský kouč Martin Janeček. „Vždy tvrdě pracuje pro tým. Je to typ hráče, který umí vítězit," dodává Janeček.

Kindl v předešlých dvou ročnících působil ve Zlíně, s nímž v obou případech došel do finále Chance ligy. „Sedm vítězných sérií v play off v kuse hovoří za vše. Vítězství v play off je i naším cílem, a proto jsme o Denise velmi stáli," uvedl Janeček pro web lhkjestrabi.cz.

Jednatřicetiletý Kindl je skutečně typem hokejisty, co v klíčových okamžicích dokáže přepnout ještě na vyšší level: ostatně v sezoně 2022/2023 vyhrál s patnácti body produktivitu play off a výrazně se podepsal pod postupem Beranů do baráže.

„Vždy tvrdě pracuje pro tým. Je to typ hráče, který umí vítězit."

V roce 2014 pomohl Olomouci k návratu do extraligy, vyzkoušel si také prestižní angažmá v Třinci či Pardubicích. „Prostějov je ambiciózní klub, který hraje poslední roky na špici tabulky a prezentuje se ofenzivním hokejem. Cílem bude se v play off dostat co nejdále," hlásí Kindl po podpisu s Jestřáby.

V uplynulém ročníku skončil Kindl třetí v bodování Zlína, základní část uzavřel s bilancí 7+15 ze 49 utkání. Pro Prostějov jde tedy o další zvučnou posilu, připomeňme, že na Hanou zatím zamířili například obránce Jan Zdráhal či forvardi Pavel Jenyš s Antonínem Honejskem a Radkem Pilařem.

Důležité je, že Kindl bude mít u Jestřábů důvěru od trenérů Janečka s Majerem, s nimiž se dobře zná z působení v Šumperku. „Místní trenéři znají mě a já je. Naopak ve Zlíně se změnilo vedení, trošku trenéři, takže to hrálo také nějakou roli," popisuje Kindl v rozhovoru na prostějovských stránkách. „Myslím si, že jsem tam zanechal dobrou stopu, protože dvě finále a z toho jedno vítězné je úspěch. Teď se ovšem těším na novou výzvu v Prostějově."

Tvořící se kádr LHK Jestřábi Prostějov

Brankáři: Denis Irgl, Marek Štipčák.

Obránci: Jakub Babka, Petr Krejčí, Jakub Kubeš, Aleš Poledna, Adam Studený, Petr Šidlík, Jan Zdráhal.

Útočníci: Jakub Illéš, Mikuláš Jenčovský, Pavel Jenyš, Tomáš Jiránek, Matěj Korčák, Radek Pilař, Jan Slanina, Jan Veselý, Jan Kučera, Antonín Honejsek, Denis Kindl.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz